Bookmark and Share

Závěrečné vyhodnocení Českého poháru 2006

Vydáno dne 31. 08. 2006 (4092 x přečteno)

Závěrečné vyhodnocení Českého poháru Velkopopovického Kozla se letos poprvé neuskuteční v místě posledního závodu 9. 9. v Borovanech, ale o týden později 17. 9. při Mistrovství ČR družstev SH ČMS v Litomyšli.


Krátké vysvětlení:
Závod v Borovanech nám vždy trochu koliduje s jiným závodem - loni ME v Ostravě, letos Beskydský pohár. Účast je ochuzena o naše nejlepší závodníky a to pro celkové vyhlášení výsledků není dobře. Vyhlášení pak také zcela chybí větší divácká kulisa, větší prezentace ČP VK před veřejností a o slavnostnějším rázu vyhlášení ani nemluvě.
Proto jsme se rozhodli přenést závěrečné vyhlášení na MR do Litomyšle a to do nedělního programu vyhlášení výsledků od 12.00 h místo vyhlášení soutěže MISS. Oceňovat se bude tradičně 30 nejlepších v každé kategorii. Předpokládáme, že většina potecionálních adeptů na ocenění je zároveň i účastníkem MR. Pokud tomu tak nebude, doufáme v účast těchto závodníků v roli diváků a návštěvníků mistrovství.
Ještě připojím několik otázek a odpovědí, které jsme si kladli před našim konečným rozhodnutím:
Proč vůbec při MR ?
Protože tam s velkou pravděpodobností budou opravdu ti nejlepší, navíc i diváci, hosté, sponzoři atd. Určitě tam Český pohár patří více jak vyhlášení MISS.
Proč ne vyhlášení při MR v sobotu večer v rámci nějakého společenského programu ?
Přes naší snahu se nám nepodařilo zajistit v Litomyšli odpovídající
sál, kde by mohl proběhnout nějaký společný večer. Další hledisko proti - asi bychom opět vyhlašovali výsledky bez divácké kulisi sami hasiči mezi sebou.
Proč ne vyhlášení s nějakým odstupem při společenském večeru někde ?
Vyhlášení ve stylu galavečeru viz. např Český hasič, by bylo moc hezké, ale zatím zcela přesahuje naše finanční možnosti. Doufáme v budoucnu.
Nebude nedělní vyhlášování všeho moc dlouhé? Za Český pohár ho snad moc nezdržíme - vyhlásíme najenou 30.- 20., 19.- 10., 9.- 1.místo.

Závěr: Zkusme to a uvidíme pro příště jak dál.

PS: Pro posezení při MR v sobotu večer v Litomyšli se zatím připravuje několik možností - velký stan na stadionu s DJ - otazník ale s počasím, občerstvení a posezení přímo u hlavní tribuny stadionu, 200 m od stadionu je zamluvena velká restarace ... .