Bookmark and Share

Večerní stovka - 5. závod Českého poháru Velkopopo

Vydáno dne 19. 08. 2005 (3752 x přečteno)

Kamenec u Poličky přivítal v sobotu 13. 8. závodníky k předposlednímu dílu seriálu - 11. ročník závodu Večerní stovka


Závodní program začal ve 13.30 h kvalifikačními pokusy kategorie mužů. Celkem se do ní zaprezentovalo 98 mužů, kteří absolvovali dva kvalifikační pokusy. Nejlepších 50 si pak vybojovalo postup do hlavního večerního závodu. U těch nejlepších jsme v kvalifikace sledovali pokusy především na jistotu a na seznámení s dráhou, bylo vidět mnoho zajimavého z hlediska výkonů i taktiky. Jan Lorenc hned v prvním kole \"na jistotu\" 16,98 s, Martin Kulhavý v prvním kole 23,22 s a postup zachraňuje stejně jako řada dalších favoritů až druhým pokusem - 17,42 s. V samotném závěru kvalifikace Ladislav Janeček na první místo - 16,93 s. Padesatý postupový čas se tak neustále snižoval až se nakonec zastavil na čase 19,63 s.

V 17.00 h odstartovala kvalifikace žen a v ní 79 závodnic, do večerního závodu postupovalo 40 nejlepších. Stejně jako u mužů, tak i tady se odehrávala taktická bitva o co nejvýhodnější pozici v hlavním závodě. Při pohledu od těch nejlepších, tak Sedlatá Monika prvním pokusem 18,56 s, Maruniaková Michala 18,65 s, Nolčová Andrea 18,66 s, Michalovičová Vlasta 18,77 atd. Čtyřicatý postupový čas - 21,32 s.

Za umělého osvětlení ve 20.55 h začaly ženy hlavní závod. Startovalo se dle výsledků z kvalifikace v obráceném pořadí a také dvoukolově. Závod měl gradaci výkonů a opravdové finále ve skvělé atmosféře v posledním rozběhu. Možná trochu i překvapivě ale zcela zaslouženě zvítězila Michala Maruniaková 18,44 s, druhá Monika Sedlatá 18,46 s, třetí Blanka Králová 18,84 s, čtvrtá Andrea Nolčová 18,88 s.

Po přestavbě dráhy odstartovala ve 22.30 h mužská část závodu. Už po posledních pokusech prvního kola bylo zřejmé, kdo má v letošním roce nejlepší formu. Pořadí prvních - Ladislav Janeček 17,17s, Martin Kulhavý 17,30 s, Jan Lorenc 17,35 s, Martin Stuchlík 17,39 s - slibovalo obrovský souboj ve druhém kole. A to se také splnilo, ikdyž se závodníkům nepodařilo výkony zlepšit a zapsali neplatné pokusy, sledovali jsme velice vyrovnané souboje ve vyhecované atmosféře. Podobně jako v ženách, tak i zde Ladislav Janeček zvítězil zcela zaslouženě.

Závod měl také i smutné hrdiny - např. Vlasta Michalovičová čtvrtá z kvalifikace nakonec 34., Dušan Iker v kvalifikaci pátý ve finále 40., ale takový už je sport. Při závodě byly v provozu dvě velkoplošné projekce - na jedné přenos a záznam z kamery, na druhé on-line výsledková listina s průběžným pořadím. Počasí zůstalo věrno letošní tradici - tedy žádná velká sláva, občasné dešťové přeháňky během kvalifikace mužů a velká zima při večerním závodě.

Celkové pořadí v Českém poháru VK se v ženách velice vyrovnalo - Andrea Nolčová stále vede ale už jen o jeden bod před Monikou Sedlatou, třetí Michala Maruniaková ztrácí 25 bodů. U mužů stále vede Martin Kulhavý 182 bodů, druhý Ladislav Janeček 173 bodů a třetí Jan Lorenc 154 bodů.

Poslední závod 10. 9. Borovanská stovka v Borovanech tak rozhodne o všem.

Kompletní výsledkový servis naleznete na www.obec-kamenec.cz

Poznámka od pořadatele:

Děkujeme všem závodníkům, divákům a všem ostatním za Vaši přízeň. Budeme se snažit do příštího ročníku závodu odstranit všechny nedostatky a dále pokračovat v rozvoji a vylepšování závodu, tak aby se Vám u nás stále líbilo. Budeme se snažit např. zlepšit běžeckou dráhu, vylepšit projekce, webovou kameru již skutečně on-line a hlavně i s výsledkovou listinou atd. Víme, že systém závodu je hodně náročný, ale atmosféra při večerních finálových bězích asi za to stojí. Snad jen ještě k diskotéce po závodě - hudba \"jen\" do 2.30 h byla pro to, že nás pořadatelů je už na tak velkou dvoudenní akci poměrně málo a nemůžeme se vystřídat - obsluhující, kuchaři a všichni ostatní usínají ve spacáku v pět a vstávají v šest na přípravu nedělního programu - to jen na vysvětlenou, určitě se nad tím zamyslíme.