Bookmark and Share

Podorlická stovka 2005 s kapkami deště

Vydáno dne 07. 07. 2005 (3758 x přečteno)

Český pohár Velkopopovického Kozla pokračoval v úterý 5. 7. třetím závodem seriálu - Podorlickou stovkou v Kvasinách.


Zatímco předchozí závod v Moravském Berouně probíhal za ideálního slunečného počasí, v Kvasinách to bylo naopak, přesně podle předpovědi počasí - přeháňky, které přešly do trvalého deště. Pořadatelé na situaci dobře zareagovali, poměrně rychle ještě za sucha byla odběhána obě základní kola žen, bylo zrušeno finále s vyřazovacími souboji a závod tak pokračoval dvěma základními koly mužů.
V závodě žen se představilo 65 startujících. Vedoucí závodnice Českého poháru Andrea Nolčová potvrdila formu, vyrovnanými pokusy s přehledem zvítězila (18,42 s) a upevnila si průběžné vedení. O další místa se již odehrával tuhý boj - druhým pokusem se na druhé místo dostala Michaela Maruniáková (18,71 s), domácí Monika Sedlatá již nedokázala zaeagovat - 3. místo 18,74 s. Na čtvrtém místě letos poprvé zabodovala Zdenka Luňáková (18,80 s), na pátém místě tak trochu překvapení této sezóny Andrea Hrouzková ze Skutče (18,88 s).
V cekovém průběžném pořadí Českého poháru ostatním trochu bodově odskočily první dvě závodnice Nolčová (112) a Sedlatá (102), třetí Škalová (79), čtvrtá Maruniáková (77) a na pátém místě dvojice Kubíčková, Kaslová (75).
Závod mužů (108 startujících) už od počátku provázela nepřízeň počasí. Trvalý drobný déšt neustával a každou chvíli přecházel v silný liják, závod se však pro déšť prakticky nepřerušoval. Kladiny se tak staly velice kluzké, později mělo dost závodníků problémy i s bariérami. O to více si muži zaslouží uznání za své výkony. Po prvním kole se na čele usadil čerstvý český rekordman Martin Kulhavý - 17,26s za velikého lijáku. Druhé místo držel Jan Lorenc (17,42 s), třetí místo Ladislav Janeček (17,49 s). Druhé kolo se již běhalo za trvalého silného deště - řada závodníků již nechtěla riskovat zranění a nenastupovala. Také Martin Kulhavý nenastoupil, v samotném závěru druhého kola šokoval Viliam Štinčík fantastickým výkonem za daných podmínek 17,20 s a zvítězil. Druhé místo Martin Kulhavý, třetí Jan Lorenc, čtvrtý Ladislav Janeček. Zláštní uznání patří všem závodníkům, kteří nastoupili do druhého kola a dokázali se v něm i zlepšit - např. paté místo Jindra Harasimovič 17,75 s, šesté místo Pavol Gavlák (Poprad - SK) 17,85 s a další.
V průběžném pořadí se situace na prvních čtyřech místech ještě více vyrovnala - vede Kulhavý (107),druhý Janeček (98), třetí Štinčík (96), čtvrtý Lorenc (90), pátý Gazda (69) již s určitým odstupem.
Kompletní výsledkový servis naleznete na www.obec-kamenec.cz
Další pokračování Českého poháru Velkopopovického Kozla je 6. 8. Pohár Českého ráje v Turnově a 13. 8. Večerní stovka Kamenec u Poličky.