Plzeňská stovka - 1. závod Českého poháru Velkopop

Vydáno dne 12. 05. 2009 (4351 x přečteno)

Sedmý ročník Českého poháru Velkopopovického Kozla v běhu na 100 m s překážkami odstartoval v sobotu 9. 5. 2009 závodem v Plzni.

Plzeňská stovka přivítala na startu 99 žen a 123 mužů. V obou kategoriích proběhlo základní kolo se dvěma pokusy, nejlepší osmička následně postoupila do vyřazovacích soubojů o konečné umístění.

V závodě bylo k vidění na úvod sezóny mnoho kvalitních výkonů. Ozdobou dne se stal výkon Jakuba Pěkného 15,46 s, který se po schvalovací procedůře na GŘ HZS stane novým národním rekordem.

Kromě tohoto výkonu byly k vidění i dva další časy pod hranicí 16 sekund. Celkovým vítězem Plzeňské stovky a novým majitelem minimotocyklu se stal Pavel Maňas, který ve finálovém rozběhu využil drobného zaváhání Jakuba Pěkného. Třetí místo obsadil David Grůza.

V kategorii žen zvítězila v základní části Andrea Hrouzková časem 17,80 s. Hranice 18 s byla v závodě žen pokořena celkem 7 x. Ve vyřazovacích bojích výbornou formu v začátku sezóny prokázala Petra Čekalová a po vítězství v hale v Jablonci nad Nisou si připsala vítězství i v Plzeňské stovce. Na druhém místě skončila Pavla Švaříčková, která jako jediná dokázala zaběhnou sedmnáckové časy tři a jeden ze všech nejlepší - 17.60 s. Třetí místo získala Andrea Hrouzková.
Kvalitní podmínky závodu doplňovala projekce na velkoplošné LED obrazovce a on-line televizní přenos televize Yotiva. Záznam závodu naleznete na www.yotiva.tv.

Kompletní výsledkový servis je k dispozici na stránkách Českého poháru Velkopopovického Kozla www.stovky.cz.

Dalším závodem seriálu je Stovkování pod Slunečnou v sobotu 13. 6. 2009 v Moravském Berouně.