Bookmark and Share

Pět "šestnáctek" ve druhém závodě Českéh

Vydáno dne 19. 06. 2005 (3889 x přečteno)

V sobotu 18. 6. za ideálního počasí pokračoval druhým závodem v Moravském Berouně seriál Český pohár Velkopopovického Kozla.


Startovní listina v obou kategoriích nebyla nijak zvlášť početná, ale o to více byly k vidění vyrovnané souboje na dráze a velice kvalitní dosažené časy.

V ženské kategorii jsme viděli 8 časů pod 19 vteřin, všem ostatním se trochu více vzdálily první dvě závodnice. Z prvního kola vedoucí Monika Sedlatá s časem 18,12 s ve druhém kole neúspěšně zariskovala - neplatný pokus. Naopak dlouho druhá Andrea Nolčová posledním pokusem v soutěži ukázala svoji sílu a zvítězila s časem 18,09 s.

Velký výpadek zaznamenala vedoucí závodnice celkového pořadí po prvním závodě Blanka Králová - bez platného pokusu. 

V kategorii mužů po prvním kole vedl Martin Kulhavý s časem 16,76 s před Viliamem Štinčíkem 16,83 s. V úvodu druhých pokusů nasadil Jan Lorenc 16,72 s, ale hned vzápětí odpověděl Martin Kulhavý 16,31 s. Viliam Štinčík pak již zariskoval - neplatný pokus. V závěru pak ze zadních pozic zaútočil jako po prvním závodě vedoucí závodník Českého poháru Ladislav Janeček - 16,97 s.

Velkou vyrovnanost závodu mužů dokládá čas 18,76 s, který byl posledním bodovaným časem na 30. místě a to ho ještě dosáhli celkem tři závodníci.

Podrobné výsledky a průběžné celkové pořadí Českého poháru Velkopopovického Kozla naleznete na stránkách www.obec-kamenec.cz.

Další závod seriálu se uskuteční v úterý 5. 7. v Kvasinách jako Podorlická stovka.