Bookmark and Share

Český pohár Velkopopovického Kozla 2008

Vydáno dne 04. 05. 2008 (4413 x přečteno)

Po halovém prologu sezóny je tu začátek seriálu Český pohár Velkopopovického Kozla. První závod startuje v Plzni v sobotu 10. května v 9.00 hodin kategorií mužů.


Co je pro letošní ročník nového ?
Pravidla ČP se nově odkazují na Směrnici hasičských soutěží, vydanou 12. 10. 2007. Z hlediska závodníků se nejedná o žádnou zásadní změnu proti dřívějším pravidlům. Pouze snad je zde dána možnost pořadateli závodu rozhodnout o uplatnění atletického startu, jak se již po dva roky používá na MČR.

Největší praktickou novinkou v pravidlech ČP je tak snížení věkové hranice pro podkategorii "senioři" na 30 let, tedy na stejnou hranici, jaká platí pro stejnou podkategorii u žen. Systém pro evidenci a zařazení do podkategoríí zůstává zachován - splnění věkového limitu vyhovuje narození v kalendářním roce 1978 bez ohledu na měsíc narození.
Pro závodníky dorosteneckého věku je novinkou možnost získávat na závodech ČP výkonnostní třídy pro svoji kategorii. Limity pro jednotlivé třídy jsou uvedeny na www.dh.cz. Samozřejmě se to týká jen těch, kterým je 15 a více let v den závodu a splňují pravidla o startu mezi dospělými.

Další novinkou je účast Českého poháru VK na slavnostním Galavečeru požárního sportu dne 15. listopadu od 13:00 hod v hotelu Richmond v Karlových Varech. Vyhlášení a ocenění nejlepších třiceti mužů a žen, nejlepších "seniorů" a "seniorek" na MČR SH ČMS v Přerově 21. září zůstává ale zachováno.

Významným partnerem seriálu se stala firma Yotiva a.s. Brno. Ze závodů Českého poháru bude tato firma připravovat on-line přenos obrazu do sítě internetu. Z míst, kde přenos nelze technicky zajistit, bude pořizován záznam s uložením na server v následujících dnech. Adresa videoserveru www.yotiva.tv.
Na dvou závodech Českého poháru VK bude navíc instalována také velkoplošná LED obrazovka, kterou znáte z jiných "velkých" sportů. Bude na ni zobrazováno veškeré závodní dění pro lepší diváckou atraktivitu závodů.

Tolik v kostce nejvýznamnější změny pro rok 2008.
Vše podstatné k závodům Českého poháru VK a také i k dalším "stovkařským" závodům najdete na www.obec-kamenec.cz.

Petr Šváb
SDH Kamenec u Poličky