Bookmark and Share

Borovanská stovka - závěrečný závod Českého poháru

Vydáno dne 16. 09. 2005 (4332 x přečteno)

K vyvrcholení třetího ročníku Českého poháru Velkopopovického Kozla se do jihočeských Borovan sjelo 47 startujících v kategorii žen a 59 startujících v kategorii mužů. Nižší účast v kategorii mužů byla způsobena hlavně neúčastí členů obou reprezentačních družstev, startujících na Mistrovství Evropy v Ostravě.


Závod začal kategorií žen, ve které se očekával velký souboj o celkové vítězství mezi Andreou Nolčovou a Monikou Sedlatou - jejich bodový rozdíl byl před závodem pouhý bod. Výkony v prvním kole se tradičně rozjížděly trochu pomaleji, na čele se na delší dobu usadila Zdeňka Luňáková - 18,92 s, ostatní favoritky se zatím tak trochu seznamovaly s dráhou. A tak až Andrea Nolčová se dostala s jistotou do čela - 18,64 s. Monika Sedlatá pak sice útočila na vedení, ale marně - neplatný pokus pro spadenou přilbu. Druhé kolo pokusů již bylo o něčem jiném - prakticky všichni časy svých pokusů vylepšovaly, do čela se dostala Blanka Králová - 18,44 s. Andrea Nolčová zlepšila na 18,39 s, a již se jen čekalo na Moniku Sedlatou - 18,45 s znamenalo třetí místo a tím i rozhodnutí o celkovém pořadí. V závodě odběhla poslední své dvě závodní stovky Dana Michailidisová, která se tak rozloučila se svoji dlouholetou závodní kariérou.

Kvalitní výkony v kategorii mužů odstartoval v prvním kole se startovním číslem 6 Ladislav Pop - 17,52 s a nikdo v té chvíli ještě nečekal, že to bude čas také vítězný. Další \"sedmáctku\" předvedl až v závěru kola Vítězslav Gazda - 17,76 s. Hlavní favorit Ladislav Janeček, který při neúčasti Martina Kulhavého a Honzy Lorence měl zaútočit na celkové vedení, běžel svůj první pokus na jistotu, ale přesto neplatný pokus za nespojený rozdělovač. Druhé kolo již znamenalo zlepšování časů - Vlastimil Wilder - 17,69 s, Dušan Škaroupka - 17,83 s atd. A již se čekalo na závěr startovního pole a druhý pokus Ladislava Janečka - neponechal nic náhodě, s jistotou zapsal 17,61 s a rozhodl tak o svém vítězství v celkovém pořadí.

Celkové pořadí v Českém poháru Velkopopovického Kozla v kategorii žen - první Andrea Nolčová 210 bodů, druhá Monika Sedlatá 201 bodů, třetí Michala Maruniaková a čtvrtá Blanka Králová 171 bodů (rozhodl nižší součet umístění), pátá Alena Kaslová 150 bodů. Celkem startovalo v šesti závodech 149 žen a z nich 72 dokázalo alespoň jednou bodovat.

Celkové pořadí v kategorii mužů - první Ladislav Janeček 208 bodů, druhý Martin Kulhavý 182 bodů, třetí Jan Lorenc 154 bodů, čtvrtý Vítězslav Gazda 147 bodů, pátý Martin Stuchlík 124 bodů. Celkem startovalo v šesti závodech 275 mužů, 86 z nich alespoň jednou bodovalo.

Závěrečné vyhodnocení Českého poháru neproběhlo v rámci slavnostního galavečera, chyběli na něm naši reprezentanti, ale nechyběla při něm přátelská, uvolněná atmosféra s úsměvy a trochou legrace.

Nakonec se asi nejlépe hodí závěrečná věta moderátora Honzy Nýdla z Borovan - Český pohár 2005 skončil, ať žije Český pohár 2006 !!!

Podoba seriálu v roce 2006:

(u některých termínů může ještě dojít k drobnému posunu)

6. 5. Hasičské stovkování Ostrava

17. 6. Moravský Beroun

8. 7. Podorlická stovka Kvasiny

5. 8. Pohár Českého ráje Turnov

12. 8. Večerní stovka Kamenec

2. 9. Borovanská stovka v Borovanech

Kompletní výsledkový servis a fotografie naleznete na www.obec-kamenec.cz

Ještě poznámka od pořadatelů závodů Českého poháru:

Děkujeme závodníkům a všem ostatním za přízeň, kterou jste seriálu a jeho jednotlivým závodům věnovali. Chceme v započaté práci dále pokračovat a proto budeme rádi za Vaše připomínky, nové nápady atd. Český pohár pořádáme především pro Vás (nás) závodníky a naším cílem je, aby ročník 2006 byl zase o něco lepší než ten právě skončený.