Bookmark and Share

10. ročník Poháru Českého ráje v Turnově

Vydáno dne 09. 08. 2005 (3660 x přečteno)

V sobotu 6. 8. pokračoval v Turnově dalším závodem Český pohár Velkopopovického Kozla.


Sobotní ráno v Turnově přivítalo závodníky hustým deštěm, běžeckou dráhou pokrytou kalužemi a klouzajícími překážkami. Než však skončila prezence, počasí se umoudřilo, dráha s povrchem mondo začala osychat a po hodině dalšího čekání se začalo závodit.
Nejdříve se představila kategorie mužů. Z favoritů závodu se k prvnímu pokusu dostal nejdříve Martin Kulhavý a zapsal na jistotu 16,95 s. Čerstvý vítěz olympiády dobrovolných hasičů Jan Lorenc předvedl vzápětí 16,87 s. Letos již tradičně v závěru prvního kola všem ukázal svoji formu Ladislav Janeček - 16,61 s. Ve druhém kole však Martin Kulhavý jasně dokázal, že je letos ve skvělé pohodě - 16,24 s. Jan Lorenc zkusil zariskovat - neplatný pokus a Ladislav Janeček předvedl další \"šestnácku\" 16,57 s. Tato trojice závodníků kraluje i celkovému pořadí Českého poháru a svoji stabilní výkonností již trochu \"zbytku světa\" odskočila.

V ženách se závod odvíjel od začátku trochu jinak než jsme už tak trochu zvyklí. Na čele závodu se usadila Alena Kaslová - 18,14 s, ostatní favoritky závodu hodně kazily - Monika Sedlatá neplatný pokus, Andrea Nolčová \"až\" 18,85 s. I ve druhém kole Alena Kaslová potvrdila skvělý den - 18,22 s. Vzápětí se ale před ní dostala Blanka Králová - 18,05 s a i další závodnice výrazně zlepšovaly. Pak přišel předposlední rozběh závodu a v něm Monika Sedlatá a Andrea Nolčová - Monika znovu neplatný pokus, Andrea nesebrané hadice a také N. V té chvíli by byla Andrea na šestém místě a Monika na konci pole bez bodu. Byl však uznán protest, zřejmě pro zkřížení dráhy cizí osobou, a celý rozběh se znovu opakoval. Obě závodnice pak zaběhly platné pokusy 18,15 s a 18,22 s, které znamenaly třetí a čtvrté místo. V celkovém pořadí Českého poháru si pak tato dvojice v podstatě udržela svůj náskok před ostatními.

Tradiční závod štafet nejlépe zvládli muži z Horního Poříčí v novém rekordu dráhy, ženách s převahou děvčata z Chválenic.

Kompletní výsledkový servis naleznete na www.obec-kamenec.cz

Další pokračování Českého poháru Velkopopovického Kozla je již tuto sobotu 13. 8. Večerní stovka Kamenec u Poličky, kde se začíná již odpoledne kvalifikačními pokusy. Hlavní závod pak startuje za umělého osvětlení ve 21.00 h.

Pokud nemůžete přijet, tak pak můžete průběh závodu sledovat prostřednictvím webové kamery na výše uvedených stránkách.